Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Národná sieť Slovenských Miestnych Akčných SkupínHľadať
 
 

Národná sieť na Leader FESTe v ŽatciVytlačiť
 

Zástupcovia Národnej siete slovenských miestnych akčných skupín a viacerých MAS-iek sa v dňoch 22. - 24. mája 2019 zúčastnili festivalu Leader FEST, ktorý sa konal v severočeskom Žatci. Program bol v mestskom divadle dňa 23. mája otvorený predsedníčkou krajskej siete MAS Ústeckého kraja pani Evou Hamplovou, starostkou mesta Zdeňkou Hamousovou, zástupcom ústeckého hejtmana Zdeňkom Matoušom a predsedom českej Národnej siete, Jiřím Kristom.

Po úvode sa účastníci mohli prihlásiť na viaceré zaujímavé prednášky alebo sa zúčastniť sa exkurzií v meste a jeho blízkom okolí. Nosnou témou podujatia bola "Metóda LEADER – včera, dnes a zajtra." Program sa zameral na aktuálne témy – diskusie o SMART Village (Inteligentné obce), o koncepte MAS ako inovačných brokerov, takisto predstavila viacero inšpiratívnych LEADER akcií v oblastiach podnikania, sociálnej, vzdelávacej a energeticko-environmentálnej.

Po pracovnej časti nasledoval slávnostný večer v miestnom kultúrnom dome, ktorého cieľom bolo neformálne sieťovanie medzi účastníkmi LEADER Festu. Náplňou posledného dňa festivalu boli exkurzie v okolí samotného mesta Žatec.

žatec.jpg


 
 

dnes je: 26.8.2019

meniny má: Samuel

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka